KÖRNYEZET ÉS EGÉSZSÉG A 2017-ES NOBEL-DÍJ TÜKRÉBEN

A Tudományos kávé soron következő alkalmán Dr. Purebl György, a Magatartástudományi Intézet munkatársa lesz a vendégünk.

Környezet és egészség a 2017-es Nobel-díj tükrében

A XXI. század egyes borúlátó nézetek szerint a mentális zavarok évszázada lesz, hiszen csak a depresszió prevalenciája 53.4%-kal nőtt az elmúlt 25 évben. Ennek számos magyarázata van, de a megoldáshoz - a mentális zavarok gyakoriságának csökkentéséhez - ezeknek eddig nem sikerült jelentősen hozzájárulniuk. A 2017-es, cirkadián ritmus kutatásáért odaítélt Nobel-díj számos szempontból hordoz fontos üzenetet a testi-lelki egészséggel foglalkozók számára, és egy lehetséges tágabb értelmezései keretet, új paradigmát is kínál: e szerint a természetes környezetünknek valószínűleg sokkal nagyobb szerepe van a testi-lelki egészségben, mint gondoltuk, és mint az általunk teremtett mesterséges környezetnek.

Időpont: április 18. 8:30-tól 10:00-ig
Helyszín: NET Fsz 81.