TUDOMÁNYOS KÁVÉ - "ÉLETÜNK NICHE-EI"

A Tudományos Kávé következő alkalmán Martos Tamás tart előadást "Életünk niche-ei" címmel 2017. május 8-án, hétfőn 8:30-10 óra között, a fsz. 81-ben.

A ’niche’ az ökológiából származó fogalom: az élőlény konkrét életfeltételeinek komplexitását jelenti. A szociálökológiai pszichológia megközelítése nyomán bemutatom a ’személyes niche’ fogalmát, mely segít egységes keretbe foglalni az emberi tapasztalatok széles körét. Ilyenek például a társas és környezeti hatások, az egyéni választások és aktivitás, a személyes törekvések és élmények (stressz, boldogság, értelmesség). Életünk története egyúttal niche-eink tapasztalatainak és niche-eink keresésének története is: erről tanúskodnak majd mesék, irodalmi alkotások és interjúrészletek.