TUDOMÁNYOS KÁVÉ - "A PÉNZ ZSONGLŐREI"

A Tudományos KV következő alkalma 2016. április 20-án 8,30-10,00 NET Fsz. 81-ben lesz. Gosztonyi Márton előadásának címe A pénz zsonglőrei – Egy részvételi akciókutatás története egy hátrányos helyzetű faluban.

Az előadás annak a több,  mint másfél éves Részvételi Akciókutatásnak a folyamatát mutatja be, amely során sikeresen megvalósult egy RAK kutatás, egy hátrányos helyzetű borsodi kistelepülésen. Az előadás feltárja és elemzi azokat a lépéseket, melyek során a csoportformálástól, a módszertani kérdések eldöntésén keresztül eljutottak a saját módszertan kidolgozásához, az adatok felvételéhez, elemzéséhez valamint az adatokra épülő helyi akció megtervezéséhez és beindításához.
Az előadás, a következő kérdésékre kíván választ adni. Mi is az a részvételi akciókutatás és hogyan viszonyul a főáramú kutatások megismeréseihez? Hogyan és milyen lépéseken keresztül lehet felépíteni és végigvinni egy részvételi akciókutatást? Milyen eredmények születhetnek egy RAK csoportmunkából?
A következő Tudományos KV alkalmával (2016. március 16-án, 8.30-10.00, NETFsz. 81.) meghívott előadónk Gosztonyi Márton lesz. Előadásának címe: A pénz zsonglőrei – Egy részvételi akciókutatás története egy hátrányos helyzetű faluban