MEGFEJTETTE A BOLDOGSÁGOT?

Az eseményről a következő linken tájékozódhat:

A program ingyenes! Helyfoglalás érkezési sorrendben! Az előadóterem kapacitása korlátozott.

"A boldogság nem olyasmi, ami csak úgy megtörténik velünk, és nem kapcsolatos a szerencsével vagy a véletlennel sem. Nem vásárolható meg pénzzel, nem szerezhető meg hatalommal. Nem a külső eseményektől függ, inkább attól, hogyan értelmezzük azokat mi magunk. A boldogság valójában olyan állapot, amelyre fel kell készülni, és mindenkinek magának kell ápolnia és óvnia."

Csíkszentmihályi Mihály 1934-ben született az akkoriban Olaszországhoz tartozó Fiumében. Rómában nőtt fel. Pszichológia szakon az egyetemet már az Amerikai Egyesült Államokban végezte el, később a Chicagói Egyetem professzora lett. Szakterülete a fejlődés- és neveléslélektan, valamint a kreativitás- és tehetségkutatás. A "flow" fogalmát ő vezette be a pszichológiába. Széchenyi-díjas, a Magyar Érdemrend nagykereszt tulajdonosa.

Előkészületül javasolt olvasmányok:

Flow - Az áramlat (Akadémiai Kiadó, Budapest, 2015)
Kreativitás - A Flow és a felfedezés, avagy a találékonyság iskolája (Akadémiai Kiadó, Budapest, 2009)
Az öröm művészete (Libri Könyvkiadó, Budapest, 2014)
A fejlődés útjai (Libri Könyvkiadó, Budapest, 2013)