Dr. Tomcsányi Teodóra Magyar Érdemrend tisztikeresztet kapott

Dr. Tomcsányi Teodórának szakmai érdemei elismeréseként 2013. október 30-án Magyar Érdemrend tisztikeresztje polgári tagozat kitüntetést adott át Soltész Miklós, az EMMI szociális és családügyért felelős államtitkára. A klinikai mentálhigiéné és lelkigondozás területén nemzetközileg is elismert kiváló szakembert, aki nemrég ünnepelte 70. születésnapját, munkahelyén, barátai, kollégái körében köszöntötték.

A pszichodráma képzés meghonosítója, a magyarországi mentálhigiénés szakemberképzés kifejlesztője, az ökomenikus lelkigondozó szakirányú továbbképzés koncepciójának kidolgozója, valamint a European Journal of Mental Health című, lelki egészséggel foglalkozó nemzetközi folyóirat alapítója, Prof. Dr. Tomcsányi Teodóra Magyar Érdemrend tisztikeresztje polgári tagozat kitüntetésben részesült 2013. október 30-án.

Fotó: Botár Gergely

A professzor asszony 2013 októberben töltötte be 70. életévét, ennek alkalmából a Semmelweis Egyetem Egészségügyi Közszolgálati Kar Mentálhigiéné Intézetének szervezésében került sor a díjátadóval egybekötött ünneplésre, amely során szakmai életútját méltatva beszédet mondott Soltész Miklós, az Emberi Erőforrások Minisztériumának szociális és családügyért felelős államtitkára és Dr. Szél Ágoston, a Semmelweis Egyetem rektora is.

A magas színvonalú, iskolateremtő egyetemi oktató és oktatásfejlesztői munkásságért korábban Fraknói Vilmos-díjjal, valamint Szent-Györgyi Albert-díjjal is kitüntetett professzor asszony az elmúlt években a Semmelweis Egyetemen egy társadalomtudományi doktori képzési program kidolgozását vezette és irányította.

(Sajtó, Kommunikációs, Közkapcsolati és Protokoll Főosztály)

Forrás: http://www.kormany.hu/