TUDOMÁNYOS KÁVÉ - PSZICHOLÓGIAI SEGÍTSÉG ROHANÁS KÖZBEN

Nagy szeretettel hívunk mindenkit a Tudományos Kávénk soron következő alkalmára, ahol Dr. Purebl György, a Magatartástudományi Intézet munkatársa lesz a vendégünk. Előadásának címe és pár gondolat az érdeklődés felkeltéséhez:

Pszichológiai segítség rohanás közben: alacsony intenzitású pszichológiai intervenciók

A hétköznapi orvoslásban számos olyan helyzet adódik, mely valamilyen pszichológiai támogatást tesz szükségessé. Ezek a helyzetek (szorongás, hangulati tünetek, a terápiához való irracionális viszonyulás), döntően befolyásolhatják a kezeléssel való együttműködést és a terápia kimenetelét, és kezeletlenül előbb-utóbb mentális zavarokhoz vezetnek (pl. depresszió, akut stressz zavar stb). A krónikus betegségekkel élők ráadásul nagyon sok esetben egyébként is valamilyen mentális zavarral küzdenek (leggyakrabban depresszióval). Mindezek szükségessé teszik, hogy  minden orvos (illetve általában az egészségügyi személyzet) rendelkezzen olyan pszichológiai módszerekkel, amelyeket az orvoslás időhiányos mindennapi helyzeteiben is könnyen és gyorsan alkalmazni tud.Ezek a módszerek az alacsony intenzitású pszichológiai intervenciók.

Időpont: október 24. 8:30-tól 10:00-ig

Helyszín: NET Fsz 81.