Információk hallgatóknak (Mediáció)
Bejelentkezés
Felvétel a képzésre
A felvételi eljárás célja
A felsőoktatási felvételi eljárás célja a felsőfokú tanulmányok folytatására legalkalmasabb jelentkezők kiválasztása.
Jelentkezés a képzésre
A Közösségi és családi mediáció szakirányú továbbképzésre történő jelentkezés beérkezési határideje: 2020. június 16 volt.
Pótfelvételire a jelentkezési anyagok beérkezésének határideje: 2020. július 31.
Jelentkezni hivatalos jelentkezési lapon lehet, melyhez csatolni kell a bemenethez szükséges oklevél másolatát, adatkezelési nyilatkozatot, szakmai önéletrajzot és motivációs levelet. A jelentkezési lap és az adatkezelési nyilatkozat a lap alján lévő Csatolt dokumentumoknál található.
A jelentkezési lapot a mellékletekkel együtt kérjük postán megküldeni a következő címre:
Semmelweis Egyetem, EKK, Mentálhigiéné Intézet
1428 Bp. Pf. 2.
Vajkó Erzsébet részére
BIZALMAS
Hiányos jelentkezés esetén – a beérkezését követően soron kívül – 15 napos teljesítési határidővel az Intézet határidő megjelölése és a mulasztás jogkövetkezményeire történő figyelmeztetés mellett hiánypótlásra hívhatja fel a jelentkezőt. Ha a jelentkező a hiánypótlási felhívásban meghatározott határidőig nem teljesíti a felhívásban foglaltakat, úgy jelentkezéséről a rendelkezésre álló adatok alapján születik döntés.
Felvételi vizsga
A vizsga időpontja: 2020. augusztus 11.
A Közösségi és családi mediáció szakirányú továbbképzési szak felvételi eljárása legalább két főből álló felvételi bizottság előtt zajlik, mely a jelentkező eddigi szakmai életútját, érdeklődését, fejlődési lehetőségeit, motivációját vizsgálja. A felvételi két részből áll, melyek egy napon kerülnek lebonyolításra: délelőtt csoportos beszélgetés (90 perc), délután egyéni motivációs beszélgetés (kb. 30 perc személyenként).
A felvételi eljárás során az alábbi szempontok alapján összesen 50 pont szerezhető:
a) A mediációs gyakorlat kialakítása szempontjából releváns személyes adottságok, szakmai életút és motiváció: maximum 25 pont
b) Kommunikációs és segítői készségek: maximum 25 pont
A jelentkezők rangsorolása, a felvételi döntés
A szakirányú továbbképzésre jelentkezők rangsorolása a felvételin szerzett pontok alapján történik.
A felvételről – az intézményi kapacitás figyelembe vételével – a kar dékánja dönt.
A döntésről a jelentkező írásban, felvételi határozatban kap értesítést a felvételi vizsgák lezárultát követően.
A felvételi döntés ellen a határozat kézhezvételétől számított 15 napon belül a jelentkező az Egyetem rektorához címezve fellebbezéssel élhet. A fellebbezéseket az Egyetem Felülbírálati Bizottsága bírálja el.